Uudised

05/07/2017 14:54  Lahtikäivatest ripatsitest ja kummidest

Laienes poolvääriskividest ripatsite ja auguga trummelkivide valik. Enamik tooteid on väikestes kogustes, et tootevalik oleks laiem. Kui saavad otsa, püüan uued võtta.
Kuna poolvääriskividest toodete valik on meeletult lai, siis võtan vastu ka erisoove. Kui oled mingit toodet kaua otsinud või soovid seda minu käest saada, kirjuta julgelt, proovin hankida.Lahtikäivatest ripatsitest
Helmepuuridesse on küllaltki raske sobivaid pallikesi hankida, enamjaolt on müügil 16mm ja siis juba 20mm poolvääriskivid, vahepealseid liigub vähe. Puuridesse sisse võid sobitada ka tavalisi helmeid ja pärleid.
Hea idee on puuridesse panna vildist pallikesi (saab ju ka ise teha) ja kameede asemel saad viltriidest välja lõigata ketta. Nendesse vilt-toodetesse on hea tigutada aroomiõli.
Kui helmepuuri lukk väsib ja ei taha enam hästi kinni püsida, siis õrnalt pigista tangidega ava koomale. Mõnel ripatsil on jälle lukk nii kõvasti kinni, et raske avada - küll tasapisi kasutamisega järgi annab;)Venivatest kummidest
Veniv kumm/tamiil peaks igal inimesel kodus olema. Endale sobiva veniva käevõru meisterdamisega saab hakkama iga mitte-ehtemeister ja laps. Samas kipuvad katki minema ja välja venima ka valmis tooted. Millist kummi valida? Maitse asi. Kõige levinum on 0,8mm läbimõõt - seda kasutan ka mina kõige rohkem. 1mm kumm sobib raskematele helmestele kuid ei lähe paljudest aukudest läbi. 0,6mm on küllaltki peenike, kasutatakse väikeste aukude puhul (nt. naturaalsetel pärlitel on väga väike auk). Kas mitmekiuline või tamiil? Jällegi maitse asi. Mitmekiuline on pehmem venima, katki läheb kiud-haaval. Tamiil läheb katki tavaliselt kas kõvasti tirides või siis, kui mingi terav koht "lõikub" sisse. Minul kipuvad nad pigem välja venima ja tahavad seepärast juba vahetamist. Mida ma soovitan - sõlmige korduvalt (umbsõlm ja siis keerake sõlm teistpidi ja sõlmige veel), tamiil-tüüpi kummi sõlmele kindlasti liimitilk peale panna, siis ei keri lahti. Ärge kasutage nn. minutiliime (kiirestikuivavaid), sest poolvääriskivid võivad reageerida nendele ning tuhmi katte peale võtta. Momendil kasutan mina Loctite GEL liimi. Geel-liim jääb elastsem (kukkudes ei löö kivid lahti), selle liimi peale kivid ei reageeri, samas saab küünega kraapides vana liimi kergemalt kätte.

Toredat ehtekandmist!


 TAAS MÜÜGIL!


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
 
 
  
 
 
 
Self guided audio tour app image